Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon °C

Danıştay’ın Kuruluş Yıl dönümü ve İdari Yargı Günü Mesajı

Danıştay’ın Kuruluş Yıl dönümü ve İdari Yargı Günü Mesajı
REKLAM ALANI
10.05.2021
A+
A-

Danıştay’ın Kuruluş Yıl dönümü ve İdari Yargı Günü Mesajı

Danıştay’ın Kuruluş Yıl dönümü ve İdari Yargı Günü Mesajı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 10 Mayıs “Danıştay’ın Kuruluş Yıl dönümü ve İdari Yargı Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Şura-yı Devlet adıyla kurulduğu 1868 yılından bugüne, ülkemizin yargı sisteminin işleyişinde etkin bir role sahip Danıştay’ın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

Bürokrasiye inceleme, danışma ve karar organı vasfıyla yardımcı olan, yönetimi de yargı yoluyla denetleyen Danıştay, ülkemizin hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir.

Danıştay ve İdari Yargı’nın kıymetli mensuplarının da üstün hizmet anlayışlarıyla ülkemizde adaletin tesisi, hukukun üstünlüğü konularında büyük sorumluluklar üstlendiğine inanıyorum.

Danıştay ve İdari Yargı mensuplarımızın ülkemizin menfaatleri, milletimizin değerleri doğrultusunda, hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden çalışacaklarına inancım tamdır.

Danıştay’ın kuruluş yıldönümü ve İdari Yargı Günü vesilesiyle, başta Sayın Başkan ve üyeler olmak üzere idari yargı mensuplarını en kalbi duygularımla iqos nedir selamlıyorum.”

Kaynak:https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/127834

REKLAM ALANI