Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon °C

AZİZ AKKUŞ `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

AZİZ AKKUŞ `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
REKLAM ALANI
06.03.2024
A+
A-

AZİZ AKKUŞ `TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Akkuş Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Diyarbakırlı Genç Girişimci İş Adamı Aziz Akkuş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Akkuş Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Akkuş, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, toplum ve aile birliğinin en önemli temel taşlarıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü; kadınların eşitlik, özgürlük, huzurlu yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur.

Tarih boyunca bu toprakların vatan kılınması için eşsiz mücadeleler vermiş, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, ülkemizin katettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan kadınlarımız, geleceğimizin inşasında önemli rol oynamaktadır.

Kadınlarımızın yaşamın tüm alanlarına aktif bir şekilde katılması, eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırması, sorunlarını dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır.

Bütün dünyada ve ne yazık ki bizim ülkemizde de hepimizi derinden üzen kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun, insanlık onuruyla bağdaşmayan kadına yönelik şiddet konusudur. Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için insani bir görevdir. Yapılan yasal düzenlemeler, alınan adli tedbirler ve güvenlik önlemlerine rağmen devam eden kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın sorunlarının çözümüne ilişkin toplumda bir anlayış birliği geliştirmek, kız-erkek bütün çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren herhangi bir ayrımcılığa yer vermeyen bir bilinçle yetiştirilmesi oldukça önemlidir.

Kadınlarımıza yönelik tüm projelerin, halk eğitim merkezlerindeki çalışmaların, iş ve meslek edindirme kurslarının, şiddete karşı farkındalık oluşturmak için verilen eğitimlerin kadınlarımızın gücüne güç katacağına inanıyoruz. Kadınlarımızın üretim süreci içinde aktif bir şekilde yer almaları için kadın girişimcilerimize yönelik proje ve yatırımlara öncelik veriyoruz.

Bu özel gün vesilesiyle, tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği güzel günler temenni ediyor; ilimiz, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

AZİZ AKKUŞ-DİYARBAKIR

REKLAM ALANI